Salatalık Turşusu: Karnişon türü salatalıklar salamurada fermente edilir, ve özel hazırlanmış turşu suyu ilavesi ve sarmısak'la aromatize edilerek sunulur.

Biber Turşusu: Normal olgunlukta "körpe" biberler salamurada fermente edilir, turşulaşmadan sonra yıkanır ve özel hazırlanmış turşu suyu ilavesi ile tüketiciye sunulur.

Biberiye: Biberiye  türü biberler salamura'da fermente edilir, turşulaşma işleminden sonra yıkanır ve özel turşu suyu solüsyonuna konarak tüketiciye sunulur.

Jalopene Biber: Jalopene türü bilerler  salamurada fermente edilmesi ve olgunlaşan biberlerin özel hazırlanan turşu suyu ile  muhafaza ile elde edilir ve sunulur.

Karışık Turşu: Sarma, havuç, biber, salatalık ayrı ayrı salamurada fermente edilir ve belli oranlarla karıştırılır, özel turşu suyu ilavesi ile sarımsak katarak sunulur. 

Sarma Lahana: Lahanalar salamurada fermentasyona konulur, olgunlaşma tamamlanınca iyice yıkanır, özel turşu suyu ilavesi ve sarmısak katılarak tüketiciye sunulur.

Salamura Asma Yaprağı: Dolma yapmaya uygun üzüm çeşiti yapraklar, özel hazırlanan salamura suyuna yatırılır ve olgunlaşma beklenir, olgunlaşan asma yaprakları ambalajlanarak tüketiciye sunulur.

Pancar Turşusu: Turşu yapmaya uygun koyu renkli, tatlı, normal olgunlukta pancarlar pişirilir, soyulur parçalara bölünür ve özel turşu suyunda sarımsakla aromatize edilerek tüketiciye sunulur. 

Bikla: Ayrı ayrı özel işlemden geçen karnıbahar, havuç, salatalık, kereviz  soğanla hardal, köri sosu, zencefil  ile  soslaştırılarak  elde edilir. Sandiviçte, mantar sosla biftekle ve köfte ile yenilir. Meze olarak  kullanılmaktadır.

Ahtapot Turşusu: Denizden yeni çıkmış ahtapotlar dövülerek yere vurularak bol su ile yıkayıp kabuğundan çıkması sağlanarak temizlenir. Pişme işlemi yapılır, parçalanır kavonoza konulur ve özel hazılanan turşu suyu ilave edilir, karabiber, defne yaprağı, zeytinyağı ile aromatize edilir.

Gabbar Tomurcuğu: Nohut iriliğinde toplanan tomurcuklar normal suda acılığı gidene kadar bekletilir, özel hazırlanan turşu susyu ilave edilerek muhafaza edilir, tüketiciye sunulur.

Gabbar Turşusu:  Körpe ve dikenleri  temizlenmis gabbar filizleri bir süre tatlandırılır temiz suda, ve özel hazırlanan turşu suyu ilave edilerek ambalajlanır ve tüketiciye sunulur. 

Kazayağı Turşusu: Kış mevsiminde çıkan bir yabani ottur, toplanır yaprakları alınır salmurada olgunlaştırılır ve yıkanarak özel turşu suyunda muhafaza edilir, ambalajlanır ve tüketiciye sunulur.

Kayakoruğu: Deniz kenarında yetişen bir yabani ottur, toplanan kayakoruları salamurada olgunlastırır, bol su ile yıkanır ve özel turşu suyunda ambalajlanarak tüketiciye sunulur.

Garavolli Turşusu: Karpaz bölgesinde özel olarak toplanan  koç garavolli diye tanımlanan,  su ile kaynatılır ve piştikten sonra et kısım şişle çıkartılır. Özel hazırlanan turşu sosuna konulur, defne yaprağı, karabiber, zeytinyağı ile aromatize edilerek ambalajlanır ve tüketiciye sunulur.

Kereviz Turşusu: Kerevizler doğranır, iyice yıkanır, salamurada fermente edilir, olgunlaşan kerevizler özel hazırlanan turşu suyu ile ilave edilerek ambalajlanır ve tüketiciye sunulur.

Turşu Suyu: Turşu suyu yapımı için hazılanır, tuz, sirke ve asetik asit, limontuzu içeriğidir. Ev turşuculuğunda güvenilir  ve turşu yapımına uygundur. 

Siyah Zeytin: Olgunlaşmış olarak hasat edilen zeytinler, salamurada yada tuz ilavesi ile hazırlanan ve tuz etkisi ile olgunlaştırılan yani tatlandırılan acılığı giderilen bir üründür.

Bal: Maki bitki örtüsünün hakim olduğu bölgelere yerleştirilen kovanlardan elde edilen ballardır. Saftır ve ambalajlanmada besin değeri  korunur. 

İncir Reçeli: Olgun incirlerin kabukları soyulur ve şeker ilavesi  ile pişirilir vanilya ilavesi ile aromatize edilir doğal katkısız  bir üründür.

Çilek Reçeli: Çilek aromasınınen yüksek noktası olan hasat mevsiminin sonlarındaki üründen şeker ilavesi ile yapılan bir üründür.

Erik Reçeli: Olgun erikler çekirdeklerinden çıkartılır ve şeker ilavesi ile pişirilerek sıcak dolum yapılır, reçele uygun çeşitler kullanılır.

Kayısı Reçeli: Olgun ve reçele uygun çeşit kayısılar kullanılır, kayısıların çekirdekleri çıkartılır, şeker ilavesi ile pişirilir, sıcak dolum olarak koruyucu kullanılmadan ambalajlanır.

Portakal Reçeli: Aroma  içermesi için kabuklar az rendelenir ve şekerle pişirilir aroma korumak için pişirme hafif ateşte yapılır koruyucu kullanılmaz ve sıcak dolum yapılır.

Ayva Marmelatı: Ayvalar parçalanarak kaynatılır ve elde edilen şıra şeker ilavesi ile pişirilir. Çok hoş aromalı bir üründür.

Vişne Reçeli: Olgun vişneler çekirdekleri çıkartılarak, sadece şeker ilavesi ile pişirilerek elde edilir. 

Ayva Reçeli: Rendelenen ayvalar şeker ilavesi ile pişirilir çok hoş aromalı bir üründür. 

Harup Pekmezi: Öğütülmüş haruplar, suda bekletilerek elde edşlen şıranın konsantre edilerek elde edilen üründür hiç bir katkı maddesi içermez.

Üzüm Pekmezi: Üzümlerin çöp ve çekirdekten ayrıldıktan sonraki şıranın konsantre edilmesi ile elde edilen doğal bir üründür katkı maddesi içermez. 

Alıç Macunu: Dogadan yetişen alıçlar iyice yıkanır ve pişirilir, elde edilen şıra şeker ilave edilerek pişirilir marmelat kıvamında hoş aromalı  ve organik  tanıma uygun bir üründür.

Tahin: Susam tanelerinin çzel işlemlerden geçirilerek elde edilen üründür tahin, içeriğinde yüksek oranda yağ vardır doğrudan susamın sıvı hale gelmesidir.

Helva: Şeker, tahin, çöven, glikoz, satuk asit vaniliniçeriği olan bir üründür, kakao ilavesi ile kakaolu, fıslık ilavesi ile de fıstıklı çeşitleri vardır.

Ceviz Macunu: Taze kemikleşmemis cevizlerin  soyulması ve acılığının suda bekletilmesi ile elde edilen cevizler, şeker ilavesi ile pişirilir ve dünyada az görülen bir tatlı olarak sunulur.  MUTLAKA BU TATLI VE AROMA DENENMELİ. 

Patlıcan Macunu: Özel yetiştirilmiş macunluk patlıcanlar soyulur, haslamadan sonra şeker ilavesi ile pişirilir. İlave edilen karanfil ve vanilyanın hoş aroması ile harika bir ürün olur. TATMALISINIZ.

İncir Macunu: Yeterli büyüklüğü almış fakat  pişmemiş incirler (Kıbrıs'ın kara inciri) Soyulur ve şeker ilavesi ile pişirilir. İlave edilen vanilya ile aromatize edilir çok hoş bir tat içerir. 

Turunç Macunu: Olgun turunçların dış kısımları özel rendelerle rendelenir dilimler haline getirilir ve suda bir süre bekletilir acılığının gitmesi için sonra şekerle pişirilir ve harika aromalı bir ürün elde edilir.

Kabak Macunu: Özel bir çeşit olan macunluk pat kabakları  kullanılır kapalı soyulur dilimlenir ve parçalanır bu parça halindeki kabaklar şeker katılarak pişirilir vanilya ilavesi ile  çok hoş bir tat verir.  

Karpuz Macunu: Dilimlenen karpuzlar kabuğunun dış yeşil kısmı soyularak parçalanır, parça karpuz kabukları şeker ile pişirilir ve vanilya ilavesi ile tadılmak  çok hoş bir lezzet sunulur.

Zeytin Macunu: Yeşil zeytinler çekirdeklerinden ayrılır ve şekerle pişirilir çok değişik hoş bir tat verir.

Ayva Macunu: Ayva kabukları soyulur dilimlenir ve bir süre şekerde bekletilir, kaynatılarak pişirilir  ayvanın hoş aroması ile sunulur. 

Bergamot: Bir narenciye meyvesidir. Bergamotlar rendelenir dilimlenir bir müddet bergamot kabukları suda bekletilir ve şekerle pişirilir harkulade bir aroma içeren bir üründür mutlaka denenmeli.

Badem Macunu: Bademler suda bekletildikten sonra kabuklar çıkartılır ve bademler ezme haline getirilir, şeker ilavesi ile pişirilir çok hoş bir tat içerir.

Hurma Macunu: İri özel macunluk hurmalar çekirdeklerinden ayrılır ve çekirdek bölgesine badem yerleştirilir, şeker ilavesi ile pişirilir, hurma macunu çok özel bir ürün olarak tüketiciye sunulur. 

Tarhana: Kalın bulgurun yoğurtla pişirilerek elde edilen pilav kıvamındaki ürünün parçalar haline getirilerek elde edilmesidir. Kurutma işlemi açıkta ve tül örtüler altında yapılır.

Molehiya: Saplarından ayrılan yapraklar temiz bir ortamda çarşaflar üzerine yada özel ranzalara dizilerek  güneş görmeyen yerde kurutulur Kıbrıs'ta çok yaygın yenen bir yemek türüdür. 

Bıldırcın Yumurtası: Bıldırcın yumurtaları kaynatılır , kabuklar soyulur ve özel hazırlanan turşu suyu içerime yerleştirilir. Normal yumurtaya göre daha besleyici değerleri vardır.

Dilimli Siyah Zeytin: Çekirdeklerinden ayrılan zeytinler dilimlenir ve salamuraya konarak korunması sağlanır.

Zeytin Ezmesi: Çekirdeklerinden ayrılan zeytinler ezilir, az tuz ilavesi ile ambalajlanır.

Yeşil Zeytin: Yeşil olarak toplana zeytinler salamurada bekletilir ve tatlılaştırılır, tatlılaşan yani acılığı giden zeytinler salamurada korunur, muhtelit kaplarda ambalajlanır.

Zeytin Yağı: Normal olgunlaşan zeytinler ezilir preslenir ve elde edilen zeytinin suyu santrifrüjden geçirilerek yağ ve su ayrilir. En yararlı  doğal bir yağ olan zeytinyağı sağlıklı yağ olarak en önde gelir. 

Biberli Yeşil Zeytin: Yeşil zeytinlerin çekirdek yuvalarına biber yerleştirilir  ve salamuraya konur. 

Çakistes: Yeşik olgun zeytinler kırılır suya konur sonra özel hazırlanan salamurada dinlendirmeye bırakılır yeme kıvamına gelen çakistesler sarımsak kişnisi (golandro), limon ve zeytinyağı ile karıştırılarak sunulur.
Adres: 15 Ağustos Bulvarı Gazimağusa / KKTC
Tel: +90 (392) 366 3275     +90 (392) 366 0275
Fax: +90 (392) 366 0991
E-Mail:  info@arsalgida.com
+90 392 366 3275
+90 392 366 0275